,,Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne” to temat spotkania, które miało miejsce 5 lutego 2024 r. w naszej szkole. Spotkanie prowadzili przedstawiciele Komendy Powiatowej w Grójcu - Pani Ewelina Kozdrój i Pan Marcin Brzeziński.

Celem pogadanki profilaktycznej z uczniami klas 4-8 było przedstawienie oraz omówienie rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencji prawnych. Uczniowie dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja oraz jak mają postępować, gdy są ich świadkami. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Grójcu przypomnieli wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegli także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. Policjanci dużo mówili również o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji oraz przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły, a także na temat zasad zachowania się obowiązujących w szkole i poza nią. Podczas spotkania policjanci wytłumaczyli uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również wyjaśnili, czego nie mogą i nie powinni robić, korzystając z Internetu.

Zajęcia z przedstawicielami Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktyczno-wychowawczego naszej szkoły.