CELE KONKURSU:

1. Propagowanie folkloru i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
  2. Pobudzanie ekologicznej inwencji twórczej i fantazji w zakresie wykonywania pisanek wielkanocnych.
  3. Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych uczniów.
  4. Promowanie twórczości dziecięcej.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 0-III Szkoły Podstawowej w Goszczynie.
  1. Na konkurs należy wykonać przestrzenną EKO-PISANKĘ WIELKANOCNĄ dowolną techniką.
  2. Pisanka może być dowolnych rozmiarów.
  3. Uczestnicy konkursu korzystają z ekologicznych materiałów, nie stosujemy sztucznych ozdób, cekinów, naklejek.
  4. Pracę należy podpisać imieniem, nazwiskiem ucznia oraz podać klasę, do której uczęszcza uczeń.
  5. Komisja oceni prace według następujących kryteriów: - ogólne wrażenie artystyczne - oryginalność i pomysłowość prac - opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie ekologicznych materiałów - wkład pracy - walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki) - estetyka wykonania.
  6. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie pracy – do dnia 21 marca 2024 roku.

Organizatorzy: Iwona Janota, Monika Korczak, Sylwia Mieńkowska, Lidia Fatkowska