W dniu 19 czerwca chłopcy z klas siódmych udali się na rowerową wycieczkę edukacyjną. Pierwszym etapem wycieczki był Kościół pw. Świętej Trójcy w Belsku Dużym zbudowany na przełomie XVII i XVIII wieku, stanowi ciekawy zabytek architektury klasycystycznej tego okresu. Młodzież wysłuchała wykładu proboszcza ks. Jarosława Siuchty na temat historii kościoła, dowiedzieli się między innymi, że w krypcie pochowany pułkownik Jan Hipolit Kozietulski, dowodzący szarżą szwoleżerów pod Somosierrą w 1808 r., uczestnik m.in. kampanii rosyjskiej w 1812 r., a na tyłach kościoła pochowany jest książę Zdzisław Lubomirski.

Drugim punktem naszej wycieczki był pałac w Małej Wsi, spacerując po ogrodach i parku oglądaliśmy, zabytki przyrody, wyjątkowe odmiany kwiatów, drzew i krzewów oraz pamiątkowy kamień przypominający, że przebywał tu król Stanisław August Poniatowski.

Kolejnym punktem naszej wycieczki rowerowej był rezerwat przyrody „Modrzewina” gdzie pod fachowym okiem leśnika pana Michała Mirgosa udaliśmy się na spacer po ścieżce przyrodniczo-leśnej, podczas której uczniowie dowiedzieli się m.in. o gatunku dominującym w rezerwacie jakim jest modrzew polski i poznali poszczególne warstwy lasu.

Po odpoczynku przy ognisku z kiełbaskami w cieniu grabów, dębów i modrzewi udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. Wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni bo jak mówi przysłowie norweskie „Tylko ten, kto wędruje, odnajduje nowe ścieżki.”

Mariusz Wangryn