Część uczniów czerpie wielkimi garściami wiedzę i umiejętności matematyczne jakie zdobywają w szkole. Zdają bowiem sobie sprawę, że uzyskane informacje i czynności jakie wyćwiczą będą miały niebagatelny wpływ na ich dalsze życie. Pragną wiedzieć więcej, a jednocześnie chcą sprawdzać się, czy i w jakim stopniu opanowali zdobytą wiedzą. Dlatego zawsze tak chętnie przystępują do każdego konkursu czy olimpiady matematycznej. Niedawno odbyła się jedna z nich – OLIMPUS 2014, w której wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły. Średnio uzyskali o wiele większe wyniki niż pozostali uczniowie z całej polski.

Uczniowie klas I gimnazjum zdobyli średnio 183 pkt, przy 175 pkt średniej krajowej;

Uczniowie klas II gimnazjum uzyskali średnio 195 pkt, zaś średnia krajowa to 173 pkt;

Uczniowie klasy IV uzyskali średnio 159 pkt, przy średniej krajowej 156 pkt.

Uczniem, który uzyskał największą ilość punktów w swojej kategorii wiekowej jest Cezary Kopczyński, który zdobywając 234 pkt, uzyskał 4 miejsce w rankingu ogólnopolskim (wyprzedzając 1192 uczniów z całego kraju). Warto dodać, iż według organizatora olimpiady Czarek otrzymał również tytuł „Szkolnego Omnibusa”.

Mam nadzieję, że zdobyta przez uczniów samoświadomość własnych umiejętności
w jeszcze większej mierze przyczyni się do realizacji ich pragnień i ciekawości, która jest pierwszym i niezbędnym krokiem do rozwijania zdolności.

Czego z całego serca im życzę.

Sebastian Matysiak