2021/2022
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
- Szczegóły
Od 1 września 2021 r. wszyscy uczniowie będą uczyć się w szkole na zasadach sprzed pandemii. Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r. Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym. Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi – klik
Ze względów epidemiologicznych oraz deszczowej prognozy pogody nie przewidujemy uroczystej ceremonii z udziałem klas, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości.
Harmonogram rozpoczęcia nowego roku szkolnego w dniu 1 września.
Podział uczniów w klasach 1 i 4
- Szczegóły
Podział uczniów w klasach 1 i 4 w roku szkolnym 2021/2022.
List Ministra Edukacji i Nauki z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022
- Szczegóły
Warszawa, 31 sierpnia 2021 r.
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,
z radością i optymizmem rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Cieszymy się, że po długotrwałym okresie nauki zdalnej uczniowie i nauczyciele wracają do swoich szkolnych obowiązków. Wiemy, jak ważny dla rozwoju intelektualnego i społecznego młodego człowieka jest bezpośredni kontakt z nauczycielem oraz możliwość przebywania w grupie rówieśniczej. Wspólnota szkolna ma nieocenioną wartość.
Światowy Dzień Jabłka
- Szczegóły
We wtorek 28 września obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Jabłka” . Jabłko to najpopularniejszy owoc w naszym kraju , należymy do jego największych producentów w Europie a powiat grójecki to region który jest tzw. zagłębiem sadowniczym w Polsce, zwany też Największym Sadem Europy. Ten pyszny rodzimy owoc jest źródłem wielu witamin, które potrzebne są wszystkim z nas do utrzymania zdrowia. Właśnie dlatego w tym dniu klasa 1b z wychowawcą i panią pedagog zorganizowały mały jabłkowy poczęstunek dla dzieci z klas 0-3. W klasie dzieci wykonały prace plastyczne których tematem było oczywiście jabłko. Jako szkoła znajdująca się w centrum produkcji najpopularniejszego owocu nie mogliśmy nie skorzystać z momentu na przypomnienie jak ważne dla naszych organizmów jest spożywanie owoców i warzyw.
Konkurs plastyczny "Jesienne parasole"
- Szczegóły
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. ,,Jesienne parasole”
Cele konkursu
- Kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez prace plastyczne;
- Inspirowanie tematyką jesieni;
- Rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działanie plastyczne;
Wycieczka do Torunia
- Szczegóły
Po prawie rocznej nauce zdalnej uczniowie kl. 2a, 2b i 3 wybrali się na podbój Torunia, w dniu 29 września 2021r. pod opieką p. Małgorzaty Siedleckiej, Sylwii Mieńkowskiej, Lidii Sendek oraz Moniki Kucharskiej dzieci z wielkim uśmiechem stawiły się na zbiórce pod szkołą już o godzinie 6:00 by z ciekawością „chłonąć” legendy o Toruniu w niesamowicie ciekawy sposób przekazywane przez panią przewodnik Annę Kozłowską.
Z ogromnym zainteresowaniem zwiedzali Stare Miasto, mury miejskie, Krzywą Wieżę, Bramę Klasztorną, katedrę św. Janów, Rynek Staromiejski, Ratusz, pomnik M. Kopernika oraz Dom Mikołaja Kopernika. Wiele radości sprawiły dzieciom warsztaty praktyczne, które miały miejsce podczas pobytu w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie- uczyły się pisać gęsim piórem i czerpać papier, oraz na warsztatach pieczenia pierników w Toruńskiej piekarni Mistrza Bogumiła.
Narodowe czytanie w gminie Goszczyn
- Szczegóły
15 września 2021 roku w naszej szkole odbyła się pierwsza odsłona Narodowego Czytania. Organizatorami były: Publiczna Szkoła Podstawowa oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Goszczynie.
Akcja ta jest organizowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku, a jej nadrzędnym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania największych dzieł narodowych.
Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania jest „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. „To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji” – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.
Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 8:00 w bibliotece szkolnej. W czytaniu wzięli udział zaproszeni goście – przedstawiciele różnych grup zawodowych oraz instytucji w naszej gminie, a także rodzice naszych uczniów. Wspólnie odczytano pierwszy akt sztuki.