Drodzy Czytelnicy,

Wasze jabłuszka wreszcie dojrzały i dotarły do biblioteki. Czas podsumować  akcję Czytaj i jedz owoce - posiądź tajemne moce. Zgodnie z informacjami podanymi przez uczniów i potwierdzonymi przez rodziców w naszej szkole w weekendowe czytanie połączone z promocją zdrowego odżywiania zaangażowało się 86 uczniów. Razem wyczytali 391 godzin, przy tej okazji zjedli sporo różnych owoców. Na zdrowie ciału i głowie! Najwięcej osób czytało w kl II.

Ta grupa wyczytała 4445 minut tj. 74 godziny. To właśnie Ci czytelnicy zostaną nagrodzeni słodkimi drobiazgami, które być może umilą, kolejne chwile z książką. Uczniowie wybierali na ogół książki przygodowe, wśród powtarzających się tytułów pojawiały się lektury szkolne. Dzieci z klas młodszych czytały lub słuchały głównie bajek i baśni, czasem wierszy. Jeśli jesteście ciekawi, co dokładnie czytali Wasi młodsi i starsi koledzy i koleżanki, koniecznie odwiedźcie bibliotekę szkolną, bo tam nieco wcześniej, z początkiem wiosny, zaowocował sad. Jabłuszka uczniów są naprawdę dorodne. Najbliższy czas to doskonały moment, by podzielić się swoimi wrażeniami czytelniczymi z osobami, które też lubią czytać i być może szukają dla siebie nowego ciekawego tytułu. Zapraszam zatem na ciąg dalszy akcji, tym razem rozmów na temat przeczytanych tytułów w bibliotece szkolnej. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili  się do wspólnego czytania. Mam nadzieję, że czytanie i jedzenie wyszło wszystkim na zdrowie. Zapraszam do udziału w kolejnych akcjach czytelniczych proponowanych przez bibliotekę.

Podsumowując:

7 osób