Dnia 15. listopada 2017 roku uczniowie klasy 5a, pod opieką pani Beaty Turzyńskiej oraz pani Agnieszki Borowieckiej, udali się do Grójeckiego Ośrodka Kultury, gdzie miało miejsce niezwykłe spotkanie z bohaterami książki Astrid Lindgren „Bracia Lwie Serce ”.

Na deskach sceny GOK-u rozegrała się piękna, niezwykle przejmująca, a chwilami dramatyczna przygoda braci Lwie Serce. Uczniowie mieli okazję obejrzeć adaptację teatralna przygotowaną przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza i porównać ją z literackim oryginałem. Losy bohaterów wzruszają, rozwijają wrażliwość i empatię młodego człowieka, a przede wszystkim wprowadzają w świat wartości. Ze sceny w stronę publiczności padają słowa wypowiedziane przez  Jonatana Lwie Serce: „Czasem trzeba robić rzeczy niebezpieczne, bo inaczej nie jest się człowiekiem, tylko tchórzem”. Mały chłopiec wie więcej o męstwie i poświęceniu, niż niejeden dorosły.

Nie trzeba żyć w czasach średniowiecza, żeby mieć swoje zasady i kierować się nimi, jak rycerze swym kodeksem. Rycerską postawą może wykazać się każdy, kto ma odwagę i waleczne serce…również dziś. Ci, którzy znają historię Jonatana i Karola Lwie Serce, wiedzą o tym doskonale. Wszystkich pozostałych zachęcamy do odwiedzenia biblioteki szkolnej. Życzymy przyjemnej lektury. smile