W dniu 27.09.2018 r. klasa VI wraz z opiekunami – p. Agnieszką Borowiecką oraz p. Karoliną Grzechnik – udała się na wycieczkę do Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie. Uczniowie brali udział w lekcji multimedialnej pt. Co na ekranie z książki zostanie? O ekranizacjach i adaptacjach filmowych. Prowadzący wyjaśnili młodym kinomanom, czym różni się adaptacja od ekranizacji, przedstawili, jak wygląda praca nad adaptacją lektur szkolnych oraz zaprezentowali przykłady realizacji filmowych inspirowanych książką, komiksem, klockami Lego czy grą komputerową.

Po interesującej lekcji uczniowie obejrzeli najnowszą ekranizację Ani z Zielonego Wzgórza – ich lektury szkolnej.

Organizatorzy mają nadzieję, że ta krótka, lecz treściwa wycieczka, wniosła sporo wiedzy oraz uśmiechu u uczniów klasy VI.