Dnia 15 października 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony ze ślubowaniem klas pierwszych. Na terenie hali sportowej zebrali się: Pan Dyrektor, nauczyciele, nauczyciele emeryci, uczniowie, pracownicy szkoły, Wójt Gminy Goszczyn Sławomir Słabuszewski oraz uczniowie klas pierwszych, którzy tego dnia oficjalnie stali się członkami społeczności szkolnej. Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich zebranych przez uczniów z Samorządu Szkolnego.

Następnie odbyło się ślubowanie klas pierwszych – od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez naszej szkoły. Podczas ceremonii 29 pierwszoklasistów w  obecności Dyrekcji Szkoły, wychowawców, zaproszonych gości oraz swoich najbliższych – rodziców złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania na ucznia, a wychowawczynie Pani Iwona Janota i Pani Monika Korczak wręczyły pamiątkowe dyplomy. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Po ślubowaniu pierwszoklasistów na scenę wkroczył Samorząd Uczniowski z kolegami z klas 7, 8 i gimnazjalistów, aby zaprezentować wszystkim scenkę przedstawiającą „klasyfikację uczniów według Gargamela”. Uczennica klasy III gimnazjum Patrycja Wójcik wyrecytowała wiersz o idealnym uczniu pt. „Kto to może być?” - Zbigniewa Lengrena. Cały występ wzbogaciły utwory muzyczne przygotowane przez chór szkolny pod kierownictwem Pani Moniki Piekarskiej.

Część artystyczną zakończyły życzenia i podziękowania kierowane do nauczycieli. Głos zabrał Pan Wójt Sławomir Słabuszewski, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Żaneta Wrzesień, a także Dyrektor PSP Pan Mariusz Wangryn, który wręczył wybranym nauczycielom dyplomy uznania oraz Nagrody Dyrektora.