7 października 2019 r. klasa VII i kilkoro uczniów klasy VIII wyruszyli na wycieczkę do Centrum Nauki „Experymentarium” w Łodzi. Tam czekały na młodzież liczne atrakcje. Między innymi warsztaty  z robotyki, podczas których uczniowie w parach budowali roboty korzystając z instrukcji przygotowanej przez prowadzącego, a następnie programowali je. Celem tych zajęć było rozwijanie kreatywność, umiejętności manualnych uczestników i nauka programowania.  W ten sposób chcieliśmy również świętować Europejski Tydzień Kodowania.

Podczas naszej wyprawy wychowankowie mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy, ponieważ kolejny przystanek to warsztaty Misz Masz. Podczas tych zajęć uczniowie sami wykonywali doświadczenia, korzystając z artykułów, znajdujących się w każdej kuchni. Takie zajęcia pozwoliły przybliżyć zagadnienia z dziedzin fizyki i chemii, z którymi klasa VII zaczyna przygodę.

Młodzież również odwiedziła interaktywną wystawę, która łączyła naukę z zabawą. Dzięki możliwości wypróbowania działania na specjalnych przyrządach i stanowiskach podczas wizyty w tym miejscu nawet najtrudniejsze zjawiska, procesy i teorie stały się dla „młodego naukowca” zrozumiałe i interesujące.

W czasie wycieczki nie zabrakło także zdrowej rywalizacji, którą młodzież bardzo lubi, przez co chętnie zaangażowała się w odkrywanie tajemnic Einsteina. Zabawa polegała na rozwiązywaniu zadań, do których klucz odpowiedzi uczniowie mogli znaleźć na interaktywnej wystawie.

Zmęczeni, ale zadowoleni po kilkunastu godzinach wróciliśmy do domów.