15 września 2022 roku uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę. Wyspani i w dobrych humorach wyruszyliśmy do Czerska – dawnej stolicy południowego Mazowsza, gdzie zwiedziliśmy Zamek Książąt Mazowieckich, wybudowany na przełomie XIV i XV wieku przez księcia Janusza Starszego. Uczniowie nie tylko dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat zamku, mieli także okazję sprawdzić się w rozwiązywaniu zagadek na terenie całego grodu oraz podziwiać piękne widoki na pradolinę Wisły.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Uczniowie wysłuchali historii pałacyku sięgającej początków XVII wieku, poznali losy samego Kazimierza Pułaskiego – polsko-amerykańskiego bohatera walk o niepodległość obydwu narodów, a także mogli zachwycić się pięknym wystrojem oraz architekturą klasycystycznego pałacyku. Mieliśmy okazję poczuć atmosferę polskiego szlacheckiego domu oraz odpocząć na łonie przyrody w pięknym parku w Winiarach.

Na zakończenie wycieczki szóstoklasiści odpoczęli przy ognisku i tańcach, po czym najedzeni i roześmiani wrócili późnym popołudniem do Goszczyna.

Monika Kucharska, Karolina Grzechnik