W dniu 12 grudnia 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej został przeprowadzony pierwszy etap szkolnego konkursu „Trójbój historyczny”. W etapie tym wystartowało 24 uczniów z klas 4-8, a etap ten dotyczył wiadomości związanych z powstaniem listopadowym. Zwycięzcą został uczeń klasy 5B Szymon Pucek, który pozostawił w pobitym polu swoich starszych kolegów i koleżanki. Maksymalnie w I etapie można było uzyskać 25 punktów. Poziom konkursu, jak widać po wynikach pierwszego etapu, niezbyt wysoki.

Po koniec stycznia 2023 roku zostanie rozegrany drugi etap, który będzie nawiązywał do powstania styczniowego. Po tym etapie sześciu najlepszych uczniów awansuje do trzeciego, finałowego, etapu. Odbędzie się on na początku marca 2023 roku, a jego tematyka to: „Żołnierze niezłomni, żołnierze wyklęci”.

Poniżej klasyfikacja czołowej „szóstki” po I etapie:

1. Szymon Pucek (klasa 5B) - 19 pkt.

2. Eliza Kostrzewa (klasa 8B) - 17 pkt.

3-4. Łukasz Kępka (klasa 6B) - 16 pkt.

3-4. Piotr Kołacz (klasa 6B) - 16 pkt.

5. Maja Soborzyńska (klasa 7A) - 13 pkt.

6. Oliwier Siedlecki (klasa 8A) - 13 pkt.

Najlepsi uczniowie w pozostałych klasach to:

- w klasie 4A: Maciej Kociszewski - 10 pkt. (10 miejsce)

- w klasie 6A: Krzysztof Sijka i Maja Tomaszewska - po 9 pkt. (12-13 miejsce)

- w klasie 5A: Bartłomiej Kudlak - 8 pkt. (18 miejsce)

Najsłabszy wynik uzyskany przez uczestnika konkursu w I etapie wyniósł 6 punktów.