Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA) zorganizowała dla uczniów klas 7–8 szkół podstawowych zainteresowanych tematyką ekologiczną kolejną edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej – w tym roku pt. „Konkurs Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu”.

Konkurs przebiegał w III etapach: I etap — etap szkolny: 30 marca (udział wzięło 22 uczniów z naszej szkoły), II etap — etap wojewódzki: 13 kwietnia (zakwalifikowały się 3 osoby z naszej szkoły – Ewa Czarnecka kl. 8a, Julia Czubak kl. 8b, Oliwier Siedlecki kl. 8a)

Finał — etap ogólnopolski: 27 kwietnia (zakwalifikowała się 1 osoba z naszej szkoły – Oliwier Siedlecki kl. 8a) GRATULUJEMY.

Zadaniem uczestników w każdym z trzech etapów olimpiady było udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań testowych dotyczących jakości powietrza i zmian klimatu. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnika olimpiady. Laureaci olimpiady oprócz nagród rzeczowych będą mogli otrzymać 3 cenne punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.