Dnia 1 grudnia uczniowie z klasy 1a i 1b pod opieką p. Julity Marczak, Agnieszki Borowieckiej i Moniki Korczak pojechali na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w „Smart Kids Planet” – Centrum Mądrej Zabawy.  Dzieci bawiły się w różnych strefach tematycznych: „Strefie Zgranej Paczki”, „Strefie Mądrych Zakupów”, „Jabłkowym Sadzie”, „Odkrywaj”, „Fantazjuj”, „Segreguj”, „Twórz”, „Trenuj”, rozwijając w ten sposób swoje kompetencje przyszłości. Ponadto uczyły się współpracy, zapoznały się  z najnowszymi technologiami, kształtowały dobre ekologiczne nawyki, a to wszystko przy świetnej zabawie, która wzbudziła pozytywne emocje i niezapomniane wrażenia.

Poza tradycyjną zabawą na strefach, dzieci wzięły udział w świątecznych warsztatach noszących tytuł „Ozdabianie drewnianych bombek”, w trakcie, których rozwinęły swoje zdolności manualne, kreatywność i twórczość. Nie zabrakło również spotkania z Mikołajem, który nazywając dzieci „Smart Bystrzakami” wprowadził świąteczny nastrój, zapewnił gwiazdkowe atrakcje oraz wyzwolił radość i zadowolenie. Kolejnym punktem programu była wizyta w „Manufakturze Cukierków”. Rozpoczęła się ona od pokazu tworzenia słodyczy. Na początku karmelarze dokładnie opowiedzieli i pokazali wszystkie etapy powstawania słodyczy: od gotowania karmelu, jego barwienia aż po tworzenie wzorków. Kiedy masa karmelowa była już przygotowana każdy uczestnik wycieczki stanął przy stole produkcyjnym i własnoręcznie wykonał swojego wymarzonego lizaka. Później uczniowie wzięli udział w konkursie - odpowiadali na pytania kierowane w ich stronę przez pracowników manufaktury. Za uwagę i prawidłowe odpowiedzi zostali nagrodzeni ciepłymi karmelkami oraz dyplomami „Małego Cukiernika”. To było dla nich nie tylko wyjątkowe przeżycie, ale również niezwykła podróż w czasie – poznali cały proces ręcznego tworzenia słodyczy od podstaw i poczuli ich cudowny zapach. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła dzieciom wspaniałych przeżyć i atrakcji. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili z powrotem do szkoły.