7 marca uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Pierwszym punktem programu były kręgle. Podczas gry uczniowie mieli możliwość doskonalić umiejętność współpracy w grupie oraz poznać nowe formy rozrywki, które zachęcają do ruchu. Po spalonych kaloriach posililiśmy się ciepłym posiłkiem i ruszyliśmy w dalszą drogę.

Szóstoklasiści odwiedzili także Staroświecki Sklep, czyli Pijalnię Czekolady E. Wedel. Wzięli tam udział w wirtualnej podróży dookoła świata, aby dowiedzieć się, skąd pozyskujemy w dzisiejszych czasach kakao, jakie miało ono zastosowanie na przestrzeni wieków oraz jak wygląda proces produkcji czekolady. Wysłuchaliśmy także historii na temat założenia firmy „Wedel”. Mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek, np. dlaczego najpopularniejsza słodycz „Wedla” nosi nazwę „Ptasie mleczko”, kto wymyślił logo firmy oraz w ile sekund są ozdabiane ręcznie torciki wedlowskie. Po bardzo ciekawej lekcji uczniowie zostali poczęstowani gorącą czekoladą oraz mogli samodzielnie ozdobić wspominane już torciki.

Po słodkiej uczcie wybraliśmy się do Muzeum Narodowego w Warszawie, aby nacieszyć oko pięknymi wystawami. Uczniowie wzięli udział w lekcji pt. „Muzealne Przeboje”, podczas której obejrzeli najcenniejsze zbiory Muzeum Narodowego w Warszawie oraz wysłuchali wielu ciekawych informacji na ich temat. Na dzieciach największe wrażenie zrobiła świetnie zachowana, prawdziwa mumia oraz obraz Jana Matejki pt. „Bitwa pod Grunwaldem”, mierzący 426x987 cm. Oglądaliśmy także stroje koronacyjne polskich królów, średniowieczne tryptyki czy posągi rzymskich bogów.

Zmęczeni, lecz usatysfakcjonowani, wróciliśmy do Goszczyna wieczorem. Cieszymy się, że na pytanie: „Co podobało się Wam najbardziej?” uczniowie nie potrafili wybrać jednoznacznej odpowiedzi. Jak twierdzą, każdy punkt programu był inny, a jednocześnie bardzo ciekawy. Oby więcej takich wyjazdów J.